KİRALİK VİLLA

Konum

Giriş

Çıkış

Misafirler

Yetişkinler 13 ve üzeri yaştakiler
2
Çocuklar 13 ve üzeri yaştakiler
0
Bebekler 13 ve üzeri yaştakiler
0
Seyahatinizde size hayvan eşlik ediyorsa mutlaka ev sahibinize bildirin.

KAŞ

Tatil evleri

Antalya Kaş Kiralık Villalar


Antalyanın kaş bölgesinde yer alan kiralık villa seçeneklerimize bakınırken bölge ile ilgili bilinmesi gerekenlere bir göz atalım. Bir zamanların bozulmamış bir balıkçı köyü olan Kaş, artık Türkiye´nin Akdeniz sahilinin güney çıkıntısında, Fethiye´nin iki saatlik güneydoğusunda ve Antalya´nın üç saatlik sürüş mesafesinde nispeten bozulmamış bir turistik şehridir.
Beyaz badanalı evler, zarif kumsallar, Çukurbağ yarımadasında bulunan büyük ve küçük koylar, Akdeniz´in turkuaz suyu, pitoresk manzara ve Yunan Meis adasından neredeyse bir taş atımı uzaklıkta bulunan Kaş turistler için bir çekim merkezidir. Antalya bölgesini sevenler Türk Rivierası, Kaş veya Kalkan bölgesinde otellerde veya kaş kiralık villa seçenekleri ile bölgeyi terk etmeden konaklama yapmayı tercih ediyor. Yaz tatillerinde kaş kiralık villa tatili yapan turistler güneşin ve denizin keyfini çıkarıyor.
Düzinelerce yeni otel ve pansiyona rağmen Kaş’da son dönemlerde en popüler konaklama seçeneği kiralık villadır. Kaş kiralık villa seçenekleri günümüzde çok fazladır.
Cazibesinin bir başka kısmı Kaş’ın telaşsız atmosferinden geliyor. Özellikle Kaş kiralık villa ile yapılan bir tatil büyük otellerin karmaşasından uzakta kiralık bir villa ile sakin zaman geçirme olanağı sunmaktadır. Kaş kiralık villa çeşitleri o kadar fazladır ki 5 yıldızlı bir oteli aratmayacaktır.

Kaş Bölgesine Ulaşım ve  Bölgenin İklimiKaş, Antalya kentine yaklaşık 190 km uzaklıktadır. Batısında Fethiye, doğusunda Demre ve kuzeyinde Elmalı bulunur. Kaş´ın tam karşısında, 2100 metre uzaklıktaki Yunan Adası Meis yer almaktadır. Kaş´ın uzunluğu 70 km´dir. Kaş´a karadan ya da denizden ulaşmak için birçok bağlantı var. Fethiye´den karayolu ile yaklaşık bir saat, Antalya havalimanından iki saat sürmektedir. Fethiye´den gelen küçük tekneler ziyaretçileri yaz aylarında Kaş´a deniz yoluyla taşıyor. Kaş kiralık villa ile konaklayarak yakınlarında birçok gezilip görülecek yere de zaman ayırma şansınız olacaktır. Kaş kiralık villa da tatilinizi geçirirken kendinize her zaman daha fazla zaman kalacaktır.
Kaş´ta Akdeniz iklimi hüküm sürer, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçer. Kaş, kışın sıcaklığın asla sıfırın altına düşmediği tek merkezdir, bu nedenle turizm tüm yıl boyunca mevcuttur. Kaş´ı ziyaret edip tatile çıkmanın en iyi zamanı Ekim ve Kasım aylarıdır. Kaş kiralık villaları yıl boyunca sizi ağırlamak için hazırdır.

Kaş ve Kaş Kiralık Villa Tatili Hakkında


Kasabanın antik merkezi Likya bölgesinin Antiphellos´u üzerine inşa edildiği için günümüzde çok sayıda kalıntı yoktur. Akropol olarak bilinen ve Meis adasına bakan surlar bugün görülebilir. Yarımadanın batı kısmına giden yolun sağ tarafında denize bakan Antiphellos tiyatrosu çok iyi durumdadır. Bu bölgelerde de Kaş kiralık villa seçenekleri mevcuttur. Kaş´ın en önemli anıtı, Market Sokağı´nda görünen tek bloktan yapılmış uzun bir lahittir. Likya dilinde lahit üzerinde sekiz satırlık metin okunamadığı için kime ait oldukları bilinmemektedir. Bu nedenle insanlar ona Kral Mezarı adı verdiler. Kral mezarı bölgesinde yine Kaş kiralık villa seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Kaş, güzel ve uzun kumlu plajları ile doğal bir cennettir. Kaş da bir villa kiralayarak bu cennet alanları uzun süre yaşayabilirsiniz. Kaş Akçager´de, küçük çakıl taşları ve büyük çakıl, bozulmamış sulara sahip plajlarda dinlenebileceğiniz seçkin yerlerdir. Bu arada Kaputaş Plajı da dünyanın harikalarından biridir. Kaş´ın çevresinde 6 mağara bulunur ve aralarında meşhur olana yaklaşık 18 km uzaklıktaki Güvercin Mağarası denir. Kaş kiralık villanız da tatile aracınız ile gittiğiniz takdir de kiralık villanızdan sınırsız sayıda Kaş güzelliğine ulaşabilirsiniz. Ayrıca turistik açıdan gelişmiş olan Kaş kiralık villa tatilinizde araçsız olarak merkez bölgelerde bulunan kiralık villalar ile ulaşım sıkıntısı yaşamadan bir kiralık villa tatili geçirebilirsiniz.
Özellikle günümüzde büyük aileler ve uzun süreli tatillerde Kaş kiralık villaları çok revaçtadır. Eğer istediğiniz gibi bir Kaş kiralık villa tatiline sahip olmak istiyorsanız yaz ayları yaklaşmadan yerinizi ayırtmanız gerekecektir. Şimdiden Kaş’daki kiralık villanızda keyifli tatiller geçirmenizi dileriz.

Kaş Tatilinizde Yapabileceğiniz Aktiviteler

Antiphellos antik kenti kalıntıları Kaş´taki modern binalarla karışıyor. Güneyde suyun karşısında Megisti´nin (Kastellorizo; Meis Adası) Yunan adası bulunmaktadır. Kaş kiralık villanızdan bir günlük gezi için her zaman Meis Adası’na zaman ayırabilirsiniz.
Kaş’ın plajları küçük, çakıllı ve kalabalık olmaya yatkındır, bu nedenle ziyaretçiler Patara´nın batısında geniş, uzun bir kum plaj arayışındadır. Kaş kiralık villa seçenekleri tüm plajlara ulaşım için uygundur.
Kaş kiralık villa tatili yapıyorsanız her zaman Kaş´ı ziyaret ederek deniz kenarındaki kahvehanelerde ve restoranlarda vakit geçirebilirsiniz. Üçağız ve Kaleköy´e veya Mavi Mağara´ya tekne turları yapabilir, komşu Kalkan köyünü ziyaret eder ya da dağdan uçurum mezarlarına doğru yürüyüşler düzenleyebilirsiniz. Kaş kiralık villanızda kendinize ayırdığınız vakit ile birçok güzel gezi planı yapabileceksiniz.
Kaş ayrıca Demre (Kale), Patara, Xanthos (Kınık), Letoön, Saklıkent ve Tlos gibi çok sayıda antik Likya kentini ve arkeolojik alanı keşfetmek için iyi bir başlangıç noktasıdır. Bu gibi seçeneklerde Kaş’da bir villa kiralamanız için etkendir.