KİRALİK VİLLA

Konum

Giriş

Çıkış

Misafirler

Yetişkinler 13 ve üzeri yaştakiler
2
Çocuklar 13 ve üzeri yaştakiler
0
Bebekler 13 ve üzeri yaştakiler
0
Seyahatinizde size hayvan eşlik ediyorsa mutlaka ev sahibinize bildirin.
Tatil Villacısı / Online Rezervasyon Sözleşmesi

Online Rezervasyon Sözleşmesi

ONLINE REZERVASYON SÖZLEŞMESİ (MESAFELİ KİRALAMA SÖZLEŞMESİ)

* Taraflar

İşbu kiralama sözleşmesi (“sözleşme”) internet ortamında hazırlanmış ve imzalanmış olup sözleşmenin tarafları;
TATİL VİLLACISI işletmecisi Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre usule uygun olarak kurulmuş Ölüdeniz Mah. Atatürk Cad. No:132/C Fethiye / Muğla adresinde mukim MRT FINDIK TURİZM SEYAHAT EMLAK KİRALAMA İNŞAAT LTD.ŞTİ.  (TATİL VİLLACISI) ile
Elektronik ortamda onaylanan konfirmasyon belgesinden yer alan mecurun, aşağıdaki yer alan şartlarla ve süre ile kiralayan  "Tc Kimlik / Pasaport Numarası"  T.C. Kimlik veya Pasaport numaralı "Adres" Adresinde mukim  "Rezervasyonu Yapan Kişinin Adı"  (MÜŞTERİ)( elektronik ortamda beyan edilip onaylanan kişisel veriler) ve "Villa Adı", adlı taşınmazın, "Giriş Tarihi ve Çıkış Tarihi" günleri arasında "Rezervasyon Numarası"  rezervasyon numarası ile kiralanması şeklindedir.

* Tanımlar ve Sözleşme Konusu

İşbu sözleşme kapsamında kullanılacak olan kavramlar ve ifadeler ile kısaltmalar, herhangi bir tereddüte mahal verilmemesi açısından aşağıda somutlaştırılmıştır.
Bu doğrultuda; Sözleşme :İşbu internet ortamından onaylanan ve yazılı bir sözleşmenin varlığı halinde sona eren kiralama sözleşmesini,
 

Müşteri :Sözleşme kapsamında ilgili tatil konutunu kira süresi boyunca kiralayan gerçek ya da tüzel kişiyi ile tüzel kişi niteliğindeki kamu kurum ve kuruluşları, dernekler ile vakıfları,
Kiralayan :Teslimi sağlanacak olan tatil konutunu kiralayan MRT FINDIK TURİZM SEYAHAT EMLAK KİRALAMA İNŞAAT LTD.ŞTİ.  (TATİL VİLLACISI)’nı,
Tatil Konutu : https://www.tatilvillacisi.com/URL adresli internet sitesi üzerinden kiralamaya hazır hale getirilen mecur
Kira Süresi :İnternet sitesi üzerinden kiracı tarafından seçilen ve kiralayan tarafından onaylanan kira süresini
Kira Bedeli :Site üzerinden her tatil konutuna ayrı olmak üzere hazırlanmış ilgili süreye göre belirlenen kira bedelini
TBK :6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu’nu
KVKK :6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun’u ifade eder.
Bu kapsamda; kiralayan tarafından tatil konutları https://www.tatilvillacisi.com  URL adresli internet sitesinde sergilenmektedir. Kiracı tarafından ilgili tatil konutunun uygun olduğu tarihler seçilerek aşağıda yer alan hükümler doğrultusunda kapora bedelleri yatırılmak suretiyle işbu kiralama sözleşmesi kurulmuştur.

* Başlangıç Hükümleri

İşbu kapsamda kiralayan tarafından www.tatilvillacisi.com ibareli internet sitesi üzerinden kiracı tarafından tatil konutu ve ilgili tatil konutunun kiralanacağı tarihler internet ortamından belirtilecektir.
Bu kapsamda ulaşım ve fatura bilgileri kiracı tarafından kiralayana teslim edilecek, tarihlerin ve kiralanacak olan tatil konutunun uygun bulunması halinde ön rezervasyon işlemi gerçekleştirilecektir.
www.tatilvillacisi.com URL adresinde yer alan her bir tatil konutuna ilişkin ilanda; mecurun niteliği, vasfı, özellikleri, uygunluk durumları ve tarihleri, bakımı ve kullanıma ilişkin özellikleri ile mecurun kiralanmasına ve kiracı tarafından yapılması gereken masraflara ilişkin hususlar belirtilmiştir. Herhangi bir ihtilaf halinde internet sitesi içerisinde yer alan kayıtlar hukuken geçerli sayılacaktır.
www.tatilvillacisi.com URL adresli site üzerinden resimlerdeki mülkü kiralamakla mükelleftir, mülkün adını değiştirme hakkını saklı tutar.

* Rezervasyon ve Ödeme

Villa, apart, Yazlıklarımıza web sayfamızda bulunan rezervasyon formu, SMS, telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. TATİL VİLLACISI kiralama şartları kiralamak istediğiniz villa, apart, yazlığımızı kiralayacağınız tarihleri belirtip, sizden gerekli rezervasyon bilgilerini alarak ön rezervasyon işleminiz yapılacaktır. Ön rezervasyon sonrasında TATİL VİLLACISI villa, apart, yazlık için toplam tutarın %35´ini kapora ön ödeme olarak talep etmektedir. Ön ödeme kapora 1 (bir) iş günü (24 saat) içinde ödendiği takdirde villa, apart veya yazlığınız adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeni gereken ön ödeme kapora tutarı ve banka hesap numaramız elektronik posta yolu ile ve ya SMS yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Ön ödeme kapora 1 iş günü içinde Havale, Eft ve Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Ön ödeme kapora alındığında en geç 1 iş günü içinde tarafınıza yazılı olarak rezervasyon onayı ve ödeme detayları gönderilecektir. Ön ödeme kaporanın belirtilen süre içerisinde yatırılmaması durumunda TATİL VİLLACISI firması müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve yerine başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir.

 
Rezervasyon ve ödeme onayından sonra kalan ödemeyi giriş günü villa, apart, yazlığınızı sözleşme ile teslim aldıktan sonra ilgili kişi/görevliye nakit olarak ödenir. Tatil evinize girişte sizlerden ilanda belirtilen miktarda hasar depozitosu alınacaktır. Bu ücret çıkış yapacağınız saatten 10 dakika önce yapılacak olan genel kontrolde herhangi bir aksaklık veya hasar olmaması durumunda tarafınıza iade edilir.
 
Yukarıdaki sebeplerden oluşabilecek mağduriyetlerin önlene bilmesi için bu tutarların tatil evinize giriş günü nakit olarak yanınızda hazır bulunmasını önemle hatırlatır rica ederiz.   
 
* Villaya, Aparta, Yazlığa Giriş/Çıkış
 
Rezervasyon giriş günü kiralanan villa, apart, yazlığa giriş saati en erken 16:00 ve En geç 22:00´dır.Müşteri belirtilen saatler dışında giriş yapmak için önceden bilgi vermeli yaklaşık giriş saatini bildirmeli ve onay almalıdır. Müşteri giriş saatini bildirmeden onay almadan belirtilen saatler dışında villa, apart, yazlığa giriş yapamaz. Belirtilen saatlerde müşteri gelmez ise giriş saatlerine uyulmadığı takdirde bir gün sonra sabah TATİL VİLLACISI firmasının mesai başlangıcında (09:00) giriş yapabilir. Müşterinin belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villa, apart, yazlığa giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden TATİL VİLLACISI firması kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. TATİL VİLLACISI firması bu durumlardan kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 
Rezervasyon sonunda çıkış saati tüm bölgelerimizde en geç sabah saat 10:00 dır. Tatil planlarında her iki tarafında mağdur olmaması için bu saatlere uyulmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda tarafımıza 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile ile villa, apart, yazlıklardan kontrolü yapılmadan müşterinin çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir. Müşterinin kendi isteği ile villa, apart, yazlıkdan erken terk etmesi  durumunda konaklama  ücret iadesi yapılmayacaktır.
 
* Villa, Apart, Yazlık Kişi Sayısı Kapasite

Villa, apart ve yazlıklarımızda web sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon aşamasında belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Bu kapasiteye çocuklar ve bebekler dahildir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse TATİL VİLLACISI ´na yazılı olarak başvurulacak ve villa, apart, yazlığın kapasite durumuna göre TATİL VİLLACISI uygun görüldüğü taktirde bu değişiklik onaylanacaktır. Kişi sayısı konaklama kapasitesini aşması durumunda müşteriden ilave ücret talep edilecektir. Kiralanan villa, apart, yazlığa giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirler haricinde konaklaması kesinlikle yasaktır. Belirtilen misafirler dışında konaklayan kişiler tespit edildiği durumlarda TATİL VİLLACISI firması misafirlerin villa, daire, yazlığı terk etmesini isteme, rezervasyonu  tamamen iptal etme ve ya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villa, apart, yazlığın tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep hakkına sahiptir. Villa apart, yazlığın kiralanması sırasında müşteri beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgileri doğru ve eksiksiz olduğunu beyan eder bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.
 
* Villa, Apart, Yazlık Temizlik Bakım ve Ekstra Ücretler

Günlük, Haftalık, Aylık  villa, apart, yazlık kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 14 Gün ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik havlu/çarşaf vb. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun haricinde talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ekstra ücrete tabidir. Her gün sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımları yapılmakta olup kiralama sürecinde villa, apart, yazlıklarda her hangi bir teknik sorun yaşanırsa TATİL VİLLACISI ekibi tarafından giderilecektir. Bu villa, apart, yazlıkların havuz, bahçe ve diğer ekipmanların bakım onarım yapılabilmesi için görevli ilgili personelin villa, apart, yazlığın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan giderilebilmesi için müşteri görevli personelin gerekli durumlarda tatil evine girmesine müsade etmelidir. Web sitemizde yer alan ilanlarımızın detay kısmında aksi belirtilmediği takdirde villa, apart, yazlıklarda elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet bağlantısı her villa, apart ve yazlıklarımızda standart olarak mevcut olmayabilir. Bu nedenle kiraladığınız villa, apart, yazlığın özelliklerini ilan detayları sayfamızdan dikkatle incelemenizi tavsiye etmekteyiz.
 
* Evcil Hayvan
 
Web sayfamızda belirtilen evcil hayvan izinli villa, apart ve yazlıklarımız haricinde kesinlikle evcil hayvan kabul edilmemektedir.

* Sigara ve Tütün Ürünlerinin Kullanımı
 
Tüm villa, apart ve yazlıklarımızın tamamında kapalı alanlarında sigara ve türevi ürünlerin kullanılması kesinlikle yasakltır. 
 
* Fiyat ve Ödeme
 
Web sayfamızda belirtilen villa, apart ve yazlıklarda kiralama ücretleri günlük, haftalık, aylık olarak belirtilmiştir. Ön ödeme kapora banka hesaplarımıza havale, eft ve kredi kartı ödeme yöntemi ile yapılabilmektedir.
 
* Rezervasyon Ödeme İptal ve İade Şartları
 
Hesabımıza yatırılan villa, apart, yazlık ön ödeme tutarı, Eft, Havale, Kredi Kartı ile ödeme yaptığınız andan itibaren villa, apart, yazlığınıza giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ön ödeme tutarının tamamı yanacaktır. Çünkü bu ödemenin tamamı villa, apart, yazlık sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan tutar villaya, aparta, yazlığa girişte giriş günü peşin olarak ödemeniz gerekmektedir.
 
Misafir tatil başlamadan tatil programını iptal edebilir. Misafir iptal bildirisini TATİL VİLLACISI na yazılı olarak info@tatilvillacisi.com mail adresine rezervasyon esnasında müşteri tarafından kullanılan mail adresindenyapmak zorundadır. Yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez. İptal durumunda TATİL VİLLACISI´ nin tatil ile ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için tatil anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.
 
* İptal Koşulları


Müşteri tarafından İPTAL Talebi olması durumunda;
1 ) Rezervasyon için gönderilen kapora ön ödeme´nin iadesi yoktur.
 
2 ) Tatil başlangıcından önceki 60. güne kadar olursa müşteri toplam tatil tutarının %35´ini.

3 ) Tatil başlangıcından önceki 59. ve 30. günler içinde olursa müşteri toplam tatil bedelinin %50´sini.
 
4 ) Tatil başlangıcından önceki 29. Gün ile tatil başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse, müşteri tatil tutarının %100´ünü TATİL VİLLACISI ’naödemek zorundadır.
 
Müşterinin kendi isteği doğrultusunda villa, apart, yazlığın ön ödeme tutarının üzerinde bir tutarın  TATİL VİLLACISI ‘na ödemesi durumunda (Eft, Havale, Peşin, Kredi Kartı) ödeme yaptığı andan itibaren villa, apart, yazlığa girişe 60 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde sözleşme tutarının %35 (OtuzBeş´i) yanacaktır. Geri kalan tutar bildireceği hesaba iade edilecektir. İade masrafları da bu para içinden kesilecektir. Çünkü sözleşme bedelinin %35´i villa, apart, yazlık sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır.


TATİL VİLLACISI tarafından İPTAL Talebi olması durumunda;
Herhangi bir nedenle villa, apart, yazlık rezervasyonunun TATİL VİLLACISI firması tarafından iptal edilmesi durumunda bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait eş değer bir villa, apart, yazlık var ise müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması halinde alınan ücret iade edilecektir.
 
İptal / İade Talebi;  
info@tatilvillacisi.com mail adresine gönderilecek mail ile talep edilebilir, bunun dışında SMS, Telefon veya Whatsapp talepleri dikkate alınmayacaktır. 

* Rezervasyon Tarih Değişikliği
 
Web sitemiz üzerinden yapmış olduğunuz rezervasyonlarda değişiklik yapma hakkınız bulunmaktadır.

Bu değişiklikler için aşağıda belirtilen kurallara uyma zorunluluğu vardır.

Rezervasyon Tarih Değişikliği 
info@tatilvillacisi.com mail adresine gönderilecek mail ile talep edilebilir, bunun dışında SMS, Telefon veya Whatsapp talepleri dikkate alınmayacaktır.
 
  Bu kurallar;
 
1 ) Rezervasyon tarihinizi tatil evine giriş tarihinizden önceki 45 gün içerisinde yapabilirsiniz. 45 Günden az bir süre kalmış ise tarih değişikliği yapmanız mümkün değildir. Bunun sebebi ise sizin için ayrılmış olan tarihin 45 günden az bir süre kaldığından başka bir misafire kiralanma ihtimali çok az olmasıdır.


2) Değişiklik sadece rezervasyon yapılan villa için geçerlidir.

3 ) Değişikliklerden dolayı periyodik çıkan fiyat farkı ve ön ödeme tutarının değişmesi halinde müşteri ödemeyi kabul eder.

4 ) Rezervasyon değişiklik işlemi ev sahibinin de onay(muvafakat) vermesi ile gerçekleşmektedir.
 
5 ) Rezervasyon sırasında var ise kullanılan indirim ve promosyonlar iptal olur. Değişiklik olması halinde indirim ve promosyonlar kullanılamaz.
 
6 ) Mücbir sebepten ( 1. Dereceye kadar ölüm, salgın hastalık nedeniyle karantinada olunması, devlet kısıtlaması, tutukluluk, doğal afet) dolayı Müşteri kiralama yaptığı tarihlerde gelemez ise; ortaya çıkan mücbir sebebin belgelenmesi durumunda, TATİL VİLLACISI, villa sahibinin onayını almak kaydı ile tarih değişikliği yapabilmektedir.

7) Tarih değişikliği talep ettiğinizde, yukarıdaki koşulların taşınması kaydı ile 250 TL (KDV Dahil) hizmet bedeli banka hesaplarına yatırılıp dekontun satış temsilcisi ile paylaşılması sonrasında TARİH DEĞİŞİKLİĞİ işleminiz yapılmaktadır.
 
* Hasar Depozitosu
 
Web sitemizde bulunan villa, apart ve yazlıklarımızın özelliklerine göre hasar depozitoları farklılık göstermektedir. Rezervasyon aşamasında gönderilen rezervasyon formunda ödeme bilgileri kısmında depozito  miktarı yazılı olarak bulunmaktadır. Hasar depozitosu müşteriden kiraladığı villa, apart, yazlığa giriş günü nakit ve sözleşmeye yazılı şekilde tahsil edilecektir. Bu depozito çıkış günü ise yapılan kontroller sonrası sağlam teslim edilen araç, gereç, demirbaş vb. eksiksiz ve sağlam olması durumunda iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilen den erken bir saatte villa, apart, yazlıktan ayrılmak istemesi ve ya yoğunluk nedeni ile çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villa, apart, yazlıkta oluşan hasar alınan depozito miktarını aşmakta ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.
 
* Yüzme Havuzları Kullanımı
 
Villa, apart ve yazlıklarımızın Yüzme havuzu ısıları Hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik göstermektedir. Villa, apart ve yazlıklarımızı kiralayan müşteri havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından Firmamız kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villa, apart ve yazlığı kiralayacak olan müşteri kiralayacağı tarihte hava durumu bilgisini öğrenmek için https://www.mgm.gov.tr/ web adresini ziyaret edebilir yada telefon ile bilgi alabilirler.
 
* Fatura ve Vergi Sorumlulukları
 
TATİL VİLLACISI iştiraki olan TATİL VİLLACISI.com web sayfasında yayımlanan hiç bir villa, apart ve yazlık TATİL VİLLACISI ´ na ait öz mal değildir. Her villa, apart ve yazlığın mülk sahipleri farklı kişi, şahıs, kurum, şirketlerdir. Farklı kişi, şahıs, kurum ve şirketlere ait olan bu villa, apart ve yazlıkları müşterilere kiralamak için TATİL VİLLACISI aracı (komisyoncu) bir emlak firmasıdır. Bu nedenle TATİL VİLLACISI sadece aracılık (komisyon) faturası kesmekle yükümlüdür. Yani müşterinin ödediği ön ödeme ücretinden belirli bir aracılık (komisyonculuk) kâr kazanır ve bu tutara fatura keser. Diğer geri kalan tutar villa, apart, yazlık sahibinin olduğu için bu tutara fatura kesemez. Villa apart, yazlık sahibi yıl sonunda devlete kira gelir beyannamesi adı altında vergisini öder. Bu nedenle TATİL VİLLACISI sadece kendi kazandığı  kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür. Üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesemez. Bu durumdan kesinlikle sorumlu değildir. Sorumlu tutulamaz.
 
* Müşteri (Kiracı-Tatilci) Sorumlulukları
 
1 ) Müşteriler villa, apart, yazlık da bulunan  kendilerine sağlam çalışır durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyaları mobilya vb. diğer  araç gereçleri havuzu, bahçe mobilyalarını temiz kullanmakla yükümlüdür.
 
2 ) Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyaları vb. gereçleri aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır.
 
3 ) Çıkış günü villa, apart, yazlıkta tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde teslim edilmelidir. Ayrıca diğer durumlarda villa, apart, yazlığın aşırı şekilde kirli ve pis bırakılması halinde temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan kesilir.
 
4 ) Kiralanan villa, apart, yazlıkta oluşan her hangi bir hasar durumunda müşteri TATİL VİLLACISI firmasını  bilgi ve haberdar etmekle yükümlüdür.
 
5 ) Müşterilerin konakladıkları süre içinde villa, apart, yazlığa verecekleri her türlü hasar ziyan zarar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli hasar depozitosu var ise bu tutardan düşülecek hasar depozitosu yok ve ya bu zarar depozito miktarını aşmakta ise müşteriden nakit olarak ödeme talep edilecektir.
 
6 ) Müşteri ve misafirleri toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye ,ülkemiz T.C kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler.
 
7 ) Bu gibi nedenlerden dolayı müşteri ve misafirleri hakkında TATİL VİLLACISI ´na bir şikayet gelmesi durumunda müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı, apartı, yazlığı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.
 
* Önemli:
 

İnternet sayfamızda belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villa ve yazlıklar) olarak tanımlanan villa, yazlıklarda konaklayacak olan müşterilerimizin % 100 ´lük gözünmezlik garantisini TATİL VİLLACISI vermez. Muhafazakargörünmemezlik konusunda müşteriler kendi muhafazakarlığını ve mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadırlar. Bu durumlarda TATİL VİLLACISI firması  sorumluluk kabul etmez kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 
Kiracı villa, apart, yazlığa girişte TATİL VİLLACISI ´nin düzenlemiş olduğu TESİSİ GİRİŞ FORMUNU ve ONLINE REZERVASYON SÖZLEŞMESİNİ okuyup anlayıp eletronik ortamda onaylamak suretiyle imzalamak zorundadır. Elekttronik ortamda imza onayı vermemesi halinde önce ödenen tüm ücretler müşteriye iade edilmeyecektir ve konaklaması yaptırılmayacaktır. Kira tek taraflı olarak fesh edilecektir. Sözleşmedeki tüm bedelleri talep etme hakkına TATİL VİLLACISI firması sahiptir. Bu sözleşmenin 1 nüshasını sitemizden alabileceğiniz gibi giriş günü TATİL VİLLACISI yetkilisinden de isteyebilirsiniz.
 
* Olağanüstü Durumlar
 
Olağanüstü durumlar da TATİL VİLLACISI firması ve müşteri hiç bir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi karşılıklı olarak fesh edebilir. Bu durum ülkedeki savaşlar, konaklama yapılacak bölgedeki doğal afetler, ülke genelinde salgın hastalıklar olarak değerlendirilecektir.
 
* Şikayetler ve Olumsuzluklar
 
Müşteriler villa, apart, yazlıkta konakladıkları süre içinde şikayetlerini TATİL VİLLACISI firmasına bildireceklerdir. Şikayet konusu tarafımızca incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villa, apart, yazlıktan ayrıldıktan  sonra yapılacak şikayetlerden firmamız kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.
 
* Gizlilik ve Güvenlik Politikası
 
TATİL VİLLACISI firması, iş bu gizlilik ve güvenlik politikası kullanım sözleşmesinde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgi ve verileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere vermeyip  açıklamayacaktır. Bu bilgi ve verileri firmamız üçüncü  kişilere kesinlikle satmamaktadır. Kişisel bilgiler ad, soyad, adres, telefon, eposta vb. detaylar müşterileri tanımlamak için kullanılan bilgilerdir. TATİL VİLLACISI kişisel bilgileri özel ve gizli tutar, gizliliğin sağlanması ve sürdürülebilmesi için üçüncü bir kişiye ifşasını engellemek için gerekli tedbirleri almayı ve özen göstermeyi taahhüt etmektedir.
 
* Sorumluluklarımız
 
Kiralanan villa, apart, yazlığın belirlenen tarih ve saatte temiz, kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden TATİL VİLLACISI sorumludur. Tatil evine girişte aksak, bozuk, çalışmayan her hangi bir eşya var ise müşteri tarafından bize bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. TATİL VİLLACISI aksaklıkları mülk sahibine veya ilgili şirkete bildirecek en kısa sürede bu aksaklıların giderilmesini sağlayacaktır. Firmamız aksaklığın giderilmesinden sorumlu değil, aksaklığın giderilmesine yardımcı olmakla sorumludur. Zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir. TATİL VİLLACISI villa, apart, yazlık sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır. Bu nedenle oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa, apart, yazlık sahibi sorumludur. Bunun haricinde ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiç bir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb.  ve villa, apart, yazlıkta olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan TATİL VİLLACISI firması sorumlu tutulamaz. Ayrıca müşterinin kiraladığı tatil evine ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat rehberlik hizmetleri vb. hizmetlerden doğacak sorunlardan firmamız TATİL VİLLACISI kesinlikle sorumlu olmayacaktır.
 
* Önemli Bilgiler

1 ) Kiralanan villa, apart, yazlığa giden yolların bozuk, yokuş yukarı, stabilize, ıslak zemin olması vb. gibi durumlardan TATİL VİLLACISI firması sorumlu değildir.
 
2 ) Kiralanan villa, apart, yazlığa ulaşım sırasında oluşabilecek kaza vs. her türlü olumsuzluktan firmamız TATİL VİLLACISI kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 
3 ) Bazı villa inşasında ve mimarisinde kullanılan farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, plastik ürünler, bahçede veya tatil evi içinde kullanılan bitki vb.) müşteriyi sağlık yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda bu olaydan firmamız TATİL VİLLACISI kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 
4 )Tüm tatil evlerimizde konaklayacak olan müşterilerimize özel araç lazım olacaktır. Müşterinin kiraladığı tatil evine ulaşımı kendi sorumluluğundadır. Firmamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 
5 ) Müşteri her hangi bir  firma ve şahıslardan taksi, transfer aracı ve ya kiralık araç temin edebilir. Bu hizmetlere firmamız karışmaz. Tamamen müşterinin kendi sorumluluğundadır.
 
6 ) Tatil evini kiralayan müşteri kiralamış olduğu tatil evinin coğrafi konumundan dolayı memnuniyetsiz kalması durumunda firmamız sorumlu tutulamaz.
 
7 ) Web sitemiz üzerinden kiralanacak olan tatil evinin konumu Google Harita üzerinden yaklaşık olarak işaretlenmiştir.
 
8 ) Müşteri kiraladığı tatil evine ulaşımı sırasında özel veya kiralamış olduğu aracının zarar görmesinden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.
 
9 ) Web sitemiz de bulunan ilanların mesafelerini gösteren uzaklıklar yaklaşık olarak yazılmıştır. Sakınma payı az da olsa vardır. Müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.
 
10 ) Kiralanan tatil evinde bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan firmamız sorumlu tutulamaz.
 
11 ) Kiralanan tatil evinde oluşabilecek müşterinin sebep olduğu olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, telekomdan kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi elektrik şirketlerinden kaynaklanan elektrik kesintilerinden firmamız sorumlu tutulamaz.
 
12 ) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz tatil evleri bire bir aynısı olup sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük olduğu vb. gibi bahaneler kabul edilemez ve firmamız sorumlu tutulamaz.
 
13 ) Müşteriyi akrep, böcek sokması, köpek ısırması vb.. olaylardan dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.
 
14 ) Rezervasyon aşaması ve sonrasında cenaze, ölüm, düğün, sağlık problemi, kaza, kamu veya özel şirket personellerinin izin iptali vb.. durumlarda kiralama şartları geçerli olup iptal durumu söz konusu değildir.
 

       İş bu maddeleri TATİL VİLLACISI tarafından kiralanan mecurunherhangi birine rezervasyon yaptıran müşteriler yukarıdaki şartların tamamını kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Bu şartların herhangi birine aykırı davranış TATİL VİLLACISI ‘na rezervasyonları tek taraflı iptal etme, geri ödeme yapmama ve ücretin tamamını talep etme hakkı ve ihtar gerek kalmaksızın hukuki yollara başvurma hakkı verir.
   
 
* Uyuşmazlık, Anlaşmazlık
                                                     
                                                                                          

   Bu sözleşme kapsamına giren konu ve kapsamlar ile ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Fethiye İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

 
   İşbu sözleşme kiracı tarafından elektronik olarak onaylandığı tarihinde yürürlük kazanmaktadır.